יח' אדר א ה'תש"פד 27/02/2024
שם משתמש
סיסמה

נפתלי בנט בערב סיום מסכתות לקראת גיוס של שנה ב

יו"ר הבית היהודי מר נפתלי בנט
יו"ר הבית היהודי מר נפתלי בנט

תלמידי שיעור ב' מישיבת ההסדר בקרני שומרון, העומדים לקראת גיוסם במועד מרץ הקרוב, התכנסו הערב (ה') יחד עם הוריהם ל"ערב סיומים", אירוע פרידה מהישיבה. במרכז הערב התקיים סיום מסכתות וסדרי משנה שנלמדו בישיבה על ידי תלמידי השיעור. באירוע השתתפו ראשי הישיבה - הרב שמואל הבר והרב אברהם קורצוייל, רבני השיעור, הרב זוהר ואנונו והרב יהושע הבר, המשגיח השיעורי הרב יוגב פרג . את האירוע כיבד בנוכחותו גם ח"כ ויו"ר מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט אשר נשא דברי ברכה.

נפתלי בנט: "אני חושב שהישיבה הזאת וראשיה, הרב הבר והרב קורצוייל, שלמדו בישיבת חברון אבל גם ידעו להגן על מדינת ישראל ולהיחלם במלחמת ששת הימים ומלחמת יום הכיפורים, זה האידיאל. אנחנו לא פשרה בין הציונות האמיתית, שזה כביכול הלא דתיים, והיהדות האמיתית שזה כביכול החרדים. לא, האידיאל זה אתם".

בנט הדגיש באירוע כי "אנחנו פה בזכות התורה. התורה היא סיבת הקיום שלנו. התורה נותנת לנו את הסיבה להתקיים פה והצבא נותן לנו את האפשרות להתקיים פה".

עוד הוסיף בנט: "אנחנו עברנו עכשיו את פורים, קראנו גם בהפטרה על עמלק. לאורך ההיסטוריה מה ייחד את השיטה העמלקית מכל השיטות האחרות? – לפני שהם ניגשו להשמדה פיזית תמיד קדמה להשמדה הפיזית שבירה רוחנית. האמת שהעם היהודי, הדרך היחידה, נקודת התורפה היא רק דרך הרוח. לא בכח. טרור ומלחמות קונבנציונאליות לא יכולים לנו והמענה לעמלק הוא מה שעשיתם פה בשנה וחצי וזה לימוד תורה".

סרטים מצורפים
This text will be replaced